טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT

חולשים על כל הזירות

אין צורך לחיות עם בעיות נפשיות, ניתן לטפל בהן ולהחזיר את שגרת החיים גם לאחר טראומה או חוויה קשה, פשוט CBT!

משנים כיוון

נראה כי השינוי בשיטות של טיפולים פסיכולוגיים כבר פה, אם בעבר על מנת לפתור בעיות כמו פוביה, פוסט טראומה והפרעות התנהגותיות כאלו ואחרות היו פונים לפסיכולוג, כזה שעבר הכשרה אקדמית, היום נראה יותר ויותר אנשים שפונים לטיפול פסיכולוגי אחר, אלטרנטיבי. הסיבות לכך הן רבות בן היתר זה ההתבוססות הכמעט אובססיבית של הפסיכולוגיה הרגילה שהייתה שיטת הטיפול המקובלת, עובדה שגרמה לטיפול אצל פסיכולוג להיות ארוך ולא בהכרח הוכיח את עצמו כאשר האדם נפגש עם המציאות.

שומרים על איכות חיים באופן מידי

אחד מהטיפולים שנעשו פופולריים ומוכיחים את עצמם כיעילים אפילו אחרי תקופת זמן קצרה  של טיפול כמו שלושה חודשים עד חצי שנה זה טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT , כאשר מטפלים באמצעות שיטה זו מתייחסים לשני הביטים הקוגניטיבי, קוגניציה המשפיעה על התודעה ויחד עם זאת מעמתים את האדם עם הדילמות ההתנהגותיות ששם בעצם בא לידי ביטוי הקושי וההתמודדות שהביא אותו לזיהוי הבעיה ולרצון לטפל בה.

מטפלים לכל כיוון

בתחילת הטיפול יערוך המטפל עם המטופל שיחת היכרות, רקע של האדם, העבר והחוויות אותן הוא חווה במהלך חייו ובהמשך הוא יתרגל אתו שינויים מחשבתיים, תפיסתיים, בד בבד הוא ישלב את הזירה המעשית, הוא יפגיש אותו מול התמודדויות שאליהן הגיב בצורה  לא נורמטיבית, כאשר המפגש  המעשי ילווה במטפל והתגובה תהיה מווסתת, כך שתהיה עליה שליטה והמטופל ילמד את טכניקת ההתנהגות ואף יתרגל אותה מעשית.

העשרת ארסנל הכלים

טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT  משפיע על הנפש פנימה הוא נותן כלים פרקטיים למטופל ומחזיר לו את הביטחון העצמי ואת היכולות להתמודד עם הקשיים בהם הוא נפגש, צריך לדעת כי מטופל שפנה לטיפול או אפילו ילד או נער שהופנה לטיפול מתמודד עם קשיים לא פשוטים ועם איכות חיים ירודה הנגרמת בשל הקושי הנפשי, התקווה היא כי בסיום הטיפול הוא יחזור לחיי שגרה.

ליווי מודרך

מטפל שמשתמש בשיטת הטיפול CBT מלווה את המטופל בהתמודדויות היום יומיות שלו מתוך הבנת הקושי והובלת התהליכים, שיטת הטיפול הקונטיבי התנהגותי מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם כיעילה לאלתר ולטווח ארוך, כשהכלים נרכשו בידי האדם הוא מלווה בפתרון בכל סיטואציה לאורך החיים, זאת אומרת שטיפול שנערך בצורה מקצועית ויסודית יעלים את ההתמודדות בצורה חד משמעית.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*