יעוץ אישי לקראת פרישה

יעוץ אישי לקראת פרישה
פרישה לגמלאות היא הנושא העיקרי שמעסיק גברים ונשים אחרי גיל 60 בישראל. במקרים מסוימים זכאים עובדים בני 60 ומעלה לצאת לפנסיה מוקדמת, בעוד הגיל הרגיל שבו ניתן לפרוש מעבודה לגמלאות ולקבל את כל הזכויות הקבועות בחוק הוא 67 לגברים ו-62 לנשים. לצד כל אלו יש את גיל פרישת החובה שבו מעסיק רשאי לחייב עובד לפרוש. נכון לשנת 2016 גיל פרישת החובה בישראל הוא 67 לנשים וגברים וגם את המשמעות שלו רצוי להכיר מראש.
ההיבט הכלכלי וההיבט התעסוקתי של הפרישה
יעוץ אישי לקראת פרישה מתמקד במספר היבטים מרכזיים. ההיבט הראשון הוא כלכלי ובמסגרתו בוחנים את ההשפעה של הפרישה על ההכנסות. הייעוץ עשוי לחסוך לפורש הרבה כסף ולעזור לו להימנע מטעויות בלתי הפיכות.
שירותי הייעוץ ניתנים על ידי גורמים אובייקטיביים לחלוטין שמכירים את הענף ובקיאים בהשלכות המשפטיות שלו. בעזרת יעוץ אישי לקראת פרישה ניתן לעשות סדר בכל מקורות ההכנסה הזמינים והרלוונטיים, לשקף בעזרתם את ההכנסה החודשית הריאלית ולפרוס את אפשרויות ההשקעה האטרקטיביות ביותר שעל הפרק.
היבט נוסף ולא פחות חשוב של יעוץ אישי לקראת פרישה מתמקד באפשרויות התעסוקה. כאן בוחנים יחד עם הפורש את האתגרים העומדים בפניו מבחינת קריירה. הייעוץ כולל הכנה לראיונות עבודה, כתיבת קורות חיים, הגשת מועמדות למשרות, היכרות עם ארגוני התנדבות ועוד. במסגרת יעוץ אישי לקראת פרישה ניתן להשתלב מחדש במעגל העבודה ולבחון את המוטיבציה לקריירה נוספת.
מה הקשר בין פרישה לשעות פנאי?
אי אפשר להתעלם מהאופן שבו היציאה לגמלאות משפיעה על הזוגיות ועל החיים האישיים. מלבד עזיבת מקום עבודה ומסגרת חברתית, הפרישה עצמה מביאה איתה שעות פנאי רבות. הדרך להתמודד עם שעות הפנאי היא לקבל ייעוץ מקצועי מוקדם. בעזרת הייעוץ ניתן לתכנן סדר יום חדש, ליצוק לתוכו תוכן בעל משמעות ואולי גם לנצל כישרונות קיימים או ניסיון מקצועי קונקרטי.
בסופו של דבר, פרישה משפיעה ישירות על איכות ורמת החיים. כדאי לקבל ייעוץ מקצועי לפני הפרישה ולדעת כיצד להיערך לקראתה על מנת לנצל את יתרונותיה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*